Tak toto je něco málo fotek, které jsem doma uzmul z letního putování po Rumunských Karpatech, konkrétně z přechodu pohoří Retezat.

A na prvním fotu je zachycena naše expediční skupina. (Fotka je někdy v polovině našeho výletu, v pozadí je možné spatřit zdejší nádhernou přírodu :-))

Určitě se vám bude hodit mapa. Mapa: Rumunského Retezatu .


Toto je hora která zřejmě dala jméno celému pohoří, nebo to bylo naopak? Bohužel jsme nepostavili nohu na jejím vrcholu ani asi po třech pokusech o její zdolání, počasí nám prostě nepřálo, vřdyť toto byl prakticky jediný okamžik kdy se dala vyfotit za ty tři dny co jsme tam strávili.

V celém Retezatu je spousta jezírek podobným těmto, vždyť i Vladislav Nevrlý ve svých Karpatských hrách nazval Retezat jezernatými horami.

A takhle vypadá koupání v jezeře Bukura, které je položeno asi 2037 metrů nad mořem. Myslel jsem, že se ke mě přidají další výletníci, ale bohužel nakonec jsem se koupal sám.

Pohled na Malý Retezat. Vypadá to na pěkné vápencové hory, nebyli jsme tam, pouze jsme se na ně koukali.

Fakt paráda, kde jinde potkáte na louce u jezera stádo divokých koní, ovcí, koz a samozřejmě nemůžou chybět hlídací psi pastýřů (vypadají celkem zle, ale nikoho nezakousli, možná proto, že jsme všichni měli v rukou kamení :-))

A toto je znovu jezero Bukura. Snímků jsme udělali daleko víc, ale bohužel jsme fotili na diapozitivy a fotek jsme udělali pouze těchto sedm, ale rozhodně všem doporučuju, je to "země plná možností".

Vytvořeno 22.02.2002 19:01